Euromed s.c. rozpoczęła działalność w roku 1999, w spokojnej dzielnicy w pobliżu parku Julianowskiego. Choroby przewodu pokarmowego są głównym obszarem naszego działania. Specjalizujemy się zwłaszcza w diagnostyce i leczeniu chorób trzustki, nieswoistych chorób zapalnych jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna), zespołu jelita drażliwego, choroby refluksowej, wrzodowej, celiakii, uchyłków jelita grubego, chorób dróg żółciowych, w tym kamicy, stanów przedrakowych i nowotworów przełyku, żołądka, jelit, dróg żółciowych,trzustki i wątroby.Znajdujemy rozwiązania problemów zdrowotnych u chorych z rzadkimi i trudnymi do wykrycia schorzeniami przewodu pokarmowego.
W zespole pracują najlepsi specjaliści z dziedziny gastroenterologii w województwie łódzkim i Kierownicy obu Klinik Gastroenterologicznych, Konsultant wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii. Szkolimy lekarzy internistów i gastroenterologów. Prowadzimy stałą współpracę z najlepszymi ośrodkami chirurgicznymi w Polsce i z innymi czołowymi specjalistami. Zapewniamy kompleksową opiekę dla każdego chorego, w razie potrzeby kierujemy do najlepszych specjalistów z innych dziedzin w kraju i zagranicą. W naszym zespole pracują także znakomici specjaliści w zakresie chirurgii, pediatrii i nefrologii, a także radiologii, w tym także USG.Nasi lekarze posługują się językiem angielskim, niektórzy także francuskim i rosyjskim.
Uczestniczymy w opracowywaniu ogólnopolskich wytycznych pomagających lekarzom w wyborze właściwego postępowania w różnych chorobach przewodu pokarmowego. Prowadzimy również programy lekowe oferujące naszym pacjentom dostęp do najnowszych zdobyczy medycyny. Nasi badacze posiadają certyfikat GCP (Good Clinical Practice).
Prowadzimy szeroko zakrojone badania naukowe których efekty są prezentowane na największych kongresach gastroenterologicznych.
Naszą dewizą jest wzięcie odpowiedzialności za zdrowie chorego we wszystkich jego aspektach i poprawę jego jakości życia. Pacjent jest centralną postacią w naszych działaniach, umiemy słuchać i dostosowujemy nasza postępowanie do oczekiwań i preferencji chorego. Przyjmujemy postawę partnerską wobec chorego, którą uznajemy za jedyną właściwą. Od pierwszej wizyty koncentrujemy się na łagodzeniu dolegliwości chorego.